Wyprawa na dorsza

Czyli wędkowanie czas zacząć

Wyprawa na dorsza

Jednym z głównym elementem wędkarstwa morskiego u wybrzeży Bałtyku jest wyprawa na dorsza. Ta przepyszna ryba żyjąca w północnych morzach Europy od zawsze miała duże znaczenie w rozwoju wielu cywilizacji będąc poniekąd ich „chlebem powszechnym”, będąc jednocześnie wspaniałym źródłem zdrowego mięsa bogatego w kwasy Omega3 i Omega 6. Białe mięso świeżego dorsza (szczególnie takiej która została kilka godzin wcześniej własnoręcznie złowiona na pokładzie jachtu Łowca.K) jest neutralne w smaku, dzięki czemu można je przygotować na wiele rozmaitych i pysznych sposobów.

W Bałtyku najczęściej spotykanym podgatunkiem dorsza atlantyckiego jest dorsz bałtycki, zwany pomuchlą i to on najczęściej wyławiany jest przez wędkarzy. Średnia waga wacha się od 0,8 do 2,5kg, choć warto wspomnieć że aktualny i udokumentowany wagowy rekord polski wynosi 28,90kg i został ustanowiony przez Zbigniewa Gwiździńskiego w 1997roku. Pobicia tego rekordu życzymy wszystkim uczestnikom wypraw na dorsza organizowanych przez załogę jachtu Łowca.K.

Sonda Furuno

Nie będziemy się tu zbytnio nad najlepszymi sposobami z jakich korzystają wędkarze podczas wypraw na dorsza. Warto jest jednak wspomnieć o tym iż istotnym elementem wędkarstwa morskiego jest znajomość łowisk. Dzięki temu iż nasza załoga posiada wieloletnie doświadczenie i jest obeznana z najlepiej rokującymi łowiskami wypływając w rejs powinniście być raczej gotowi na duuużą ilość brań.

Dodatkowo jacht Łowca.K wyposażony został w wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, między innymi jeden z najlepszych modeli echosond firmy Furuno, co wspomaga instynkt naszej doświadczonej Załogi.

Piękne okazy dorsza

W wyprawie na dorsza na równi z umiejętnościami istotny jest sprzęt używany do wędkowania. Jeśli nie posiadajcie odpowiedniego ekwipunku, to nie jest to żadna przeszkoda. Za niewielką opłatą dodatkową udostępnimy sprzęt który pomoże Wam osiągnąć takie wyniki jak na zdjęciu obok. Jesteście gotowi by pokonać naszego Kapitana i złowić większe okazy niż on? A może spróbujecie pobić rekord Polski – przypominamy 28,90kg? Chętnie CI w tym pomożemy. Nasz Jacht Łowca.K już czeka w porcie we Władysławowie. Ty za to nie czekaj. Skontaktuj się z nami już dziś mailem, telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy, który znajdziesz tutaj.

Łowca.K @ Facebook
Łowsca.K @ Google+
Łowca.K @ Pinterest